Je Kotleba katastrofa?Ale kdeže...

Autor: Vlado Mihálka | 7.3.2016 o 16:08 | (upravené 7.3.2016 o 16:17) Karma článku: 3,79 | Prečítané:  252x

Je tesne po voľbách a analytici, novinári, a politici sa predbiehaju v ich negatívnom hodnotení. Je to naozaj až taká tragédia?

Faktickým víťazom týchto volieb je strana SAS, hoci to neprajní komentátori nepripustia ani za svet. SASka vyhrala len a len vďaka principiálnemu postoju v otázke eurovalu, kedy sa všetky ostatné strany nepochopiteľne otočili chrbtom len pár dní po voľbách k predvolebným sľubom a svojim voličom.

Radičová po tom, ako si užila svojich 5 minút slávy po kritike pomoci Grécku zrazila podpätky, a odrazu nebolo nič dôležitejšie ako podpora tejto úchylnej myšlienky. Po odmietnutí tohoto nechutného vydierania dostal Fico voľnú ruku v rozkrádaní celej krajiny. Pravicoví novinári a politici celý ten čas kydali na Sulíka, a napriek jasným dôkazom ho obviňovali z povalenia vlády.

Pravicový volič im na túto hru neskočil, a v týchto voľbách jasne ukázal, čo si o tom myslí. Kto je z toho v šoku, nemá čo v politike robiť. Výsledky volieb presne kopírujú mieru predchádzajúcej zrady. 

Čo bránilo vtedajším politikom prezentovať sebavedomejší postoj?Čo by sa stalo, ak by jednoducho povedali že na to nemajú mandát od voličov? EU byrokrati by sa s tým zmierili, získali by podporu rozumnejších krajín, a ich voliči by nezískali pocit že ich predstavitelia majú silne submisívne sklony.

Chybu urobili aj niektoré mienkotvorné denníky-najviac Nko, ktoré sa na nezávislosť prestali hrať, a články posledného roka vyzerali ako tvrdá propaganda Stalinskej éry. Zamlčovali negatívne javy migrácie, a na pozitívnych fotkách sa zjavovali len úbohé rodiny s deťmi. Pre odporcov migrácie bola hračka ich zdiskreditovať, proruským serverom nebolo treba vymýšľať nezmysly, stačilo napísať pravdu. Vrcholom všetkého bolo, keď sa redaktorka Nka zamiešala medzi ilegálnych migrantov útočiacich na maďarské hranice, a s veľkým prekvapením zistila, že to Maďari s tou ochranou hraníc myslia naozaj vážne. Snáď jej tých pár rán obuškom padlo na úžitok.

A čo Kotleba? Že sa tento človek raz dostane do parlamentu mi bolo jasné hneď po tom, ako sa objavili zábery jeho hlavy pod policajnou topánkou. Nemali by sme byť prekvapení jeho podporou, keď je medzi nami toľko nostalgicky spomínajúcich na Slovenský Štát. Nie každý jeho volič je ale fašista.

Veľká časť ľudí sa cíti byť zradená. V tejto krajine prestalo platiť právo a spravodlivosť. Smerácki oligarchovia si sprivatizovali políciu, súdy, vrátane ústavného, beztrestne sa tu rozkráda školstvo, zravotníctvo, eurofondy-vlastne všetko, bez rizika postihu. Na druhej strane pomocou exekúcií sa pre pár eur okrádajú tí najslabší-všetko v súlade so zákonom samozrejme,policajti sa stali len výbercovia pokút.

Čím viac ľudí bude v tejto krajine bude zahnaných do kúta, tým väčšia bude podpora radikálnych strán. 

Aké je vlastne riešenie? Prajem si, aby tí, ktorí tu budú vládnuť používali zdravý rozum, a v prvom rade konali v záujme tejto krajiny a jej občanov. Aby rešpektovali našu kultúru, a nepreberali automaticky každú hlúposť, ktorou nás obdaria západoeurópski socialisti. Tí už tu aj tak dlho nebudú. Okamžite urobiť poriadky v spravodlivosti, aby mohol byť občan zas hrdý na túto krajinu, a získal vieru v spravodlivosť. Takto jednoduché to je. V opačnom prípade budú občania voliť stále radikálnejšie riešenia, a nielen Fico bude na vine.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?