Islam náš každodenný...

Autor: Vlado Mihálka | 1.1.2015 o 15:38 | Karma článku: 12,18 | Prečítané:  2892x

Merkelová: "Nedemonštrujte proti islamistom a islamu."

Včera som sa dočítal, o vopred zverejnenom prejave Angely Merkelovej, kde vyzýva Nemcov aby nenavštevovali protiislamské demonštrácie. Vraj sú v ich srdciach chlad, predsudky a dokonca nenávisť. K tomu by som mal pár poznámok.

Politická korektnosť-je jeden z najhlúpejších vynálezov vo vyspelých krajinách. Bráni politikom, novinárom, ale aj bežným občanom hovoriť nahlas o problémoch, ktoré na dlhú dobu ovplyvnia celý kontinent. Tomu že islam je mierumilovné náboženstvo už verí málokto, ale nahlas je to ťažko povedať bez toho, aby ste boli obvinení z rasizmu. 
V samotnom Koráne je množstvo dôkazov,kde vyzýva na zabíjanie neveriacich, alebo ľudí s inou vierou.
Stačí sa len pozrieť do islamských krajín, kde sú vyvražďovaní kresťania, podpaľované kostoly-kde tu nájdeme dôkazy o mierumilovnosti tejto "viery"?
Ani výčiny Islamského štátu, kde sú ľudia verejne podrezávaní, braní do otroctva, znásilňované dievčatá nie sú dostatočným dôkazom? V samotnom Nemecku boli demonštujúci Kurdi napádaní podporovateľmi IS, tak prečo si niekto myslí že bežný Nemec nemá dôvod na obavy?
 Neviem kto má na svedomí bezhlavé prisťahovalectvo do západných krajín, bez ohľadu na vzdelanie a prínos pre spoločnosť. Pod čarovnou ideou, že bez prisťahovalectva Európa vymrie, sem krajiny ako Nemecko, Veľká Británie, Holandsko atď. za posledných 30 rokov umožnili emigrovať stovkám tisícom prisťahovalcom z islamských krajín, ktorí pomaly začínajú cieľavedome meniť pôvodnú kultúru. O problémoch s touto komunitou sa písať ani hovoriť nedá, automaticky sa zapíšete medzi extrémistov, rasistov a xenofóbov. Problémy sú ale čoraz vypuklejšie.
Títo prisťahovalci , sú väčšinou bez vzdelania, a pracovných skúseností v odvetviach, ktoré západné krajiny potrebujú, preto veľká časť z nich ostáva na štedrej podpore.
Ak sa o probléme nepíše, to ešte neznamená že neexistuje. Komunita  emigrantov z islamských krajín sa neprispôsobuje kultúre väčšinového obyvateľstva, a mešitami, oblečením, pôrodnosťou a rastúcimi požiadavkami menia spoločnosť, ktorá si síce začína uvedomovať rastúci problém, ale ako žaba vhodená do studenej vody ktorá začína vrieť už nedokáže z kotla multikultúrneho sveta vyskočiť. Rok som býval vo Walthamstowne,jednej zo štvrtí Londýna, kde po vyjdení z metra som sa ocitol minimálne v Sýrskom Damašku. Denne som čítal v novinách, ako moslimský duchovný žijúci v Londýne vyzýval na zničenie západu,toho západu, ktorý ho tak láskavo prichýlil. Zaujímavé pre mňa bolo, že tamojším politikom viacej vadí prisťahovalectvo z krajín východnej Európy, pretože Poliaci,Česi, Slováci atď. nežijú zo sociálnych dávok, ako "správni" prisťahovalci, ale snažia sa pracovať, a tým berú prácu domácim.Logika západného sveta je neúprosná.
Ako mi jeden mladý Belgičan povedal: "My musíme pomáhať ľuďom z chudobných častí sveta, pretože máme to šťastie že žijeme v dostatku." Takto vymývajú mozgy deťom v Belgických školách.
Nie nemusíme, a ak im chceme pomôcť, tak v krajinách odkiaľ pochádzajú, nech si slobodu a prosperitu vybojujú tak ako naši predkovia, a nie bezbrehým rozdávaním statkov, ktoré nahonobili naši predkovia.
Takýmto spôsobom si to nebudú vážiť, a budú nás považovať za hlupákov-musím povedať že väčšinou oprávnene.
Doteraz nikto z relevantných politikov nedokázal označiť islam za hrozbu našej civilizácie, hoci náznaky sú už viac než markantné. Namiesto toho je ešte stále pohodlnejšie označiť vraždy a terorizmus v mene islamu za extrémizmus, ktorý so skutočným islamom nemá nič spoločné,a že je to v podstate mierumilovné náboženstvo, ktoré podobné útoky odsudzuje. Ak je to tak, pobúrené reakcie moslimských osobností médiá nie a nie zverejniť...
Multikulturalizmus- sa aplikuje bez toho, aby sme vedeli kam bude smerovať. Nie som proti prisťahovalectvu, musí byť ale prínosom. Lekári, vedci, odborníci, sú žiadaní v každej krajine,ale spôsob ktorý aplikujú západné krajiny je nepochopiteľný a nezvratný.
Zverstvá Islamského Štátu nemajú obdoby, a my sa stále utešujeme, že je to ďaleko, a že sa nás to akosi netýka. Ale minimálne západné krajiny by sa už pomaly mohli pripravovať na podobné útoky v mestách ako je Paríž, Londýn, Amsterdam, alebo Antverpy. Ešte stále sa k IS nepridávajú moslimovia z Londýna, či Paríža, ale politicky korektní- občania Veľkej Británie, Francúzska, či Belgicka. Dokedy sa bude takto zatláčať pokrievka nad vriacim hrncom? To už naozaj v dotknutých krajinách rezignovali na obranu svojich hodnôt? Aký zmysel má zastavenie lietadla s dievčaťom, ktoré sa rozhodlo odísť bojovať za Islamský Štát? Nestačí, že je v západných krajinách dosť radikálov, treba ich tam udržať aj nasilu?Také šťastie nemali tisícky žien, ktoré si bojovníci IS zotročili bez ich súhlasu...Prečo neumožnia radikálom vycestovať bez možnosti návratu? Budeme dúfať že ich nenapadne realizovať sa v našich mestách? Prídu sa zodpovední aspoň ospravedlniť rodinám obetí?
Rozpínavosť islamu je najväčšia hrozba 21. storočia, a napriek tomu jediný štát, ktorý si ju uvedomuje, a dokáže proti nemu bojovať, je tak nenávidený Izrael. Od Európy postihnutej metastázami sa dočká len kritiky, a uznania Palestínskeho štátu, čím ešte viac povzbudzuje terorizmus zo strany Hamasu.
Ak si myslíme, že nedostatok pôrodnosti vyriešime prisťahovalectvom z islamských krajín, máme v podstate pravdu. Problémom len je, že "nás" nebude viac, ale "ich". Ak si niekto myslí, že sa bude mať kto postarať o prestarnuté obyvateľstvo Nemecka či Francúzska, obávam sa že títo noví obyvatelia sa o nich postarajú inak, ako by si to predstavovali, a že o pokojnej starobe sa im bude môcť len snívať. 
Toto je problém, ktorý sa týka všetkých vyspelých krajín, vrátane USA, Číny,Indie či Ruska. Je smutné vidieť, ako tieto krajiny medzi sebou súperia namiesto toho aby si uvedomili, že majú spoločného nepriateľa. 
Neviem kam to smeruje, ani ako bude svet vyzerať o 50 rokov, mám ale veľkú obavu o naše deti, ktoré sa tak bezstarostne hrajú na preliezkach bez toho, aby si čo i len trochu uvedomovali, aké hrozby na nich v budúcnosti čakajú a že svojou nečinnosťou ich vyhliadky každým dňom zhoršujeme.
Bol by som rád, ak by sa aspoň rozprúdila debata na Európskej úrovni, ale zatiaľ nevidím ani náznak....

Takéto nálepky sa objavili v Belgicku pred voľbami.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?