Úžasné schopnosti neschopných.

Autor: Vlado Mihálka | 19.1.2014 o 9:35 | (upravené 19.1.2014 o 9:42) Karma článku: 13,28 | Prečítané:  1000x

Dnes som sa rozhodol zamoralizovať o hlavnej chybe, ktorá vytrvalo ťahá našu krajinu ku dnu. Ficova posledná večera nám jasne ukázala, ako to u nás chodí. O úspešnosti človeka sa nerozhoduje na základe jeho schopností, ale na základe ohybnosti jeho chrbtice, nedostatku cti či pocitu hanby.

 Môžem povedať že celá tá “smotánka“, ktorá sa zišla aby verejne deklarovala podporu vodcovi má môj úprimný obdiv. Pri stole sa zišli neschopní ľudia, z ktorých by väčšina v normálne fungujúcej spoločnosti mali byť na konci spoločenského rebríčka, a na hranici prežitia, ba niektorí aj vo väzení. U nás sa im ale darí viac ako bežnému človeku. Peniaze a spoločenský status si nedokázali zabezpečiť vďaka svojej zručnosti, a poctivej práci, ale politickým kontaktom.

O úspechu spisovateľa by sa malo rozhodovať na pultoch kníhkupectiev, a nie poníženými prosbami u premiéra. Spôsob, akým žiada o príspevok na knihu svedčí o jeho spisovateľských aj ľudských kvalitách.

Podnikateľ by si mal užívať plody svojej práce vďaka svojej drine, a nie podvodnými tendrami a vykrádaním spoločných peňazí. Ako môže asi vyzerať naša spoločnosť, keď sa za poslanca dostane takmer teeneger vďaka výhre v pofidérnej straníckej súťaži? O neschopných (ale všetkého schopných) sudcoch som tu už písal.

Socializmus sa nerozpadol vďaka pomoci západných demokracií, ale zvnútra. Pretože celé desaťročia idiotov s rozhodovacími právomocami si muselo vybrať svoju daň. Bez zdravej súťaže sa zákonite musí rozpadnúť každý spoločenský systém. To by nám malo dávať nádej, že ani “oni “ tam nebudú večne, ale vďaka nedokonalosti demokracie a rokmi skúseností nedáva. Kým budú vo voľbách rozhodovať zástupy politických analfabetov, nezostane nám nič iné ako počkať na to, kým nejaký génius nevymyslí lepší, a dokonalejší systém rozhodovania...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?