Tragický omyl polomŕtvych strán

Autor: Vlado Mihálka | 26.12.2013 o 14:16 | (upravené 26.12.2013 o 14:45) Karma článku: 24,34 | Prečítané:  7238x

Pavol Hrušovský je nevýrazný, až suchopárny konzervatívec, ktorý má problém osloviť aj kresťanskú časť voličstva, nieto ešte liberálov, či jednoducho obyčajného voliča, ktorý nie je SMER-pozitívny.

Už dávnejšie som prestal sledovať správy z politiky, len sporadicky prečítam titulok správ, aby som mal aspoň trocha prehľad, čo sa deje a to je všetko.

Podvedome som si vybudoval imunitu, zrejme ako reakciu na znechutenie z toho, čo sa v posledných rokoch na Slovensku v tejto oblasti deje.

Nedávno ma však z letargie prebral titulok, vraj “SDKU podporí Pavla Hrušovského ako kandidáta na prezidenta“ ...

“Zbláznili sa?“pomyslel som si, ale radšej som to hneď vypustil z hlavy, a naspäť upadol do sladkej letargie. Včera som ale opäť nešťastnou náhodou narazil na titulok, ktorý ma nenechal ďalej spať.

“Bugár: Kandidáti bez šance by mali podporiť Hrušovského“-zbláznili sa, teraz som si už istý.

Odkazujem všetkým politikom, ktorí rozhodli o tejto absurdnej podpore, že Pavol Hrušovský je jeden z kandidátov, ktorý sú bez šance, a to aj najmenšej. Vsadil by som celý dom aj s priľahlými pozemkami (ak by som nejaký mal) na to, že aj keby nejakým božím zázrakom postúpil do druhého kola, v ňom už nedostane dostatočnú podporu hlavne teraz, keď je už jasné že jeho súperom by mal byť Fico.

Kto presvedčil týchto pánov, že je to pre nich ten správny človek? Alebo rezignovali na šancu ponúknuť voličovi dobrého kandidáta pre pokoj v opozičných radách? Koho zaujíma, že sa v zákulisí potľapkávajú po pleciach? Zrejme rezignovali aj na vymýšľanie toho, čo ponúknuť sklamanému voličovi, a stačí im len 6-7 percent vo voľbách, aby mali na ďalšie 4 roky zabezpečené stabilné príjmy...

Pavol Hrušovský je nevýrazný, až suchopárny konzervatívec, ktorý má problém osloviť aj kresťanskú časť voličstva, nieto ešte liberálov, či jednoducho obyčajného voliča, ktorý nie je SMER-pozitívny. Páni ponúkli svojim voličom ďalší dôvod ostať doma bez pocitu viny.

Áno, už sa mi stalo, že som volil so zapchatým nosom proti niečomu, čo bolo naozaj zlé, a potom som 4 roky rozmýšľal, či to bolo naozaj až také zlé. Róbert Fico nie je sympoš s tou svojou zbojníckou bandou, ale ak by sa nakoniec rozhodovalo medzi Pavlom Hrušovským a Ficom-radšej ostanem doma. Predstaviteľ strany, ktorá je ochotná zvaliť vládu kvôli nevýhodnej a zbytočnej zmluve s Vatikánom, a druhýkrát zinscenovať pád vlády (a nešikovne to hodiť na nepohodlných liberálov) nemôže byť tou lepšou alternatívou.

Pravicové strany páchajú posledné 2 roky demonštratívnu samovraždu takým spôsobom, až to prestalo byť zábavné.

Nemám ilúzie o schopnosti tohoto národa zvoliť si inteligentného, a nedajbože vtipného kandidáta, takže pána Osuského vylučujem, ale dá sa povedať, že svojou neschopnosťou sa aspoň pokúsiť nájsť priechodného kandidáta zvýšili Ficove už aj tak vysoké šance.

Voliči im to síce v najbližších parlamentných voľbách spočítajú, ale bude to už len smutná satisfakcia za tento tragický omyl.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?